نهالستان سیروس دماوند

آدرس نهالستان: دماوند جاده فیروزکوه اولین دوربرگردان نبش اردوگاه مصطفی خمینی - سیروس افکاری 09122127698 ، 02176308102
خانه / مقاله / خرید نهال انبه

خرید نهال انبه

اطلاعات مهم قبل از خرید نهال انبه:

اطلاعات مهم قبل از خرید نهال انبه:

یکی از انواع نهال هایی که محصول باغات گرمسیری می باشد و در شرایط آب و هوای گرم رشد بسیار عالی و بی نظیری دارد نهال انبه می باشد. تولید این نهال در این مناطق بسیار زیاد خواهد بود و به همین دلیل کشاورزان زیادی آن را می کارند و از آن محصولات مناسبی را برداشت می کنند. بر اساس مطالعاتی که روی این نهال صورت گرفته شده است، بسیاری از افراد به این نتیجه رسیده اند که این نهال از نظر اقتصادی بسیار نهال مناسبی می باشد و بر همین اساس برای سود بیشتر می توانید آن را بکارید.

 

اطلاعات مهم قبل از خرید نهال انبه:

شما برای خرید نهال باید به معتبر بودن نهالستان دقت بسیار زیادی داشته باشید. تنها در این صورت می توانید بهترین نمونه نهال را خریداری کنید. زمان کاشت نهال باید به خوبی با شرایط کاشت و برداشت آن آشنایی داشته باشید. بر همین اساس در ادامه برخی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی هایی که نهال انبه دارد را به شما معرفی می کنیم تا آشنایی بیشتری در این زمینه داشته باشید.

برخی از مهمترین ویژگی هایی که شما زمان کاشت و خرید نهال انبه باید با آنها آشنایی داشته باشید تا بهترین نهال انبه را بکارید عبارت می باشد از :

ویژگی های مربوط به نور مورد نیاز برای نهال :
نور یکی از مهمترین و اصلی ترین نیاز های نهال انبه می باشد که باید به آن دقت بسیار زیادی داشته باشید. در واقع نور از آن دسته عناصری می باشد که برای رشد نهال بسیار ضروری می باشد. شما باید نور مناسبی را برای میوه دهی و رشد نهال آماده کنید. بر همین اساس بهتر است که تنها در مناطق گرمسیر درخت انبه؛ را بکارید.

البته که بسیاری از افراد در مناطق زیادی این نهال را می کارند. ولی باید بدانید که تنها در مناطق گرمسیر رشد آن بسیار عالی خواهد بود. بر همین اساس بهتر است نهال را در جایی بکارید که نور آفتاب را به طور دائم دریافت کند. این عامل یکی از عوامل بسیار مهمی می باشد که همیشه باید در دسترس باشد.

ویژگی های مربوط به خاک مناسب برای انبه:
یکی از دیگر ویژگی هایی که زمان کاشت و خرید نهال انبه؛ باید به آن دقت داشته باشید خاک آن می باشد. شما باید بدانید که این نهال در هر نوع از خاکی به خوبی رشد می کند و همین مورد یکی از ویژگی های اصلی آن به شمار می رود. شما در هر نوع از خاکی می توانید آن را بکارید، چرا که این نهال انبه؛ در انتخاب خاک مشکل پسند نمی باشد. اما یکی از نکاتی که شما باید به آن دقت زیادی داشته باشید و به آن توجه کنید این است که آن را در خاک همراه با پرلیت بکارید.

خاک هایی که ترکیب پرلیت و کوکوپیت دارند یکی از بهترین و مناسب ترین نمونه های خاک می باشند که شما می توانید برای رشد و کاشت نهال انتخاب کنید. توجه داشته باشید که بهتر است به خوبی زهکشی خاک را هم انجام دهید، در این صورت نهال به بهترین نحو ممکن رشد می کند و محصول دهی آن هم زیاد خواهد بود.

ویژگی های مربوط به بیماری و آفات نهال :
یکی از مهمترین مسائلی که امکان دارد نهال را به طور کلی از بین ببرد و شما باید به آن دقت داشته باشید این است که نهال دچار بیماری و یا آفات شود. شما زمان خرید نهال باید دقت داشته باشید که آن را به خوبی بررسی کرده تا دچار بیماری و یا آفات نشده باشد. در این صورت بدون شک بافت های آن از دست می رود و کیفیت لازم را ندارد.

به همین دلیل شما تنها باید از نهالستان هایی که معتبر هستند درخت انبه، را خریداری کنید. شته و کنه یکی از مهمترین و اصلی ترین آفات و بیماری هایی می باشد که امکان دارد وارد این نهال انبه؛ شود. در واقع بهتر است که بدانید یکی از خطرناک ترین و بزرگ ترین دشمنان این نهال همین مورد می باشد و باید به آن توجه زیادی داشته باشید.

در صورتی که بیماری های خطرناکی که نام بردیم وارد نهال انبه، شوند بدون شک آن را با مشکل مواجه می سازند و سیستم رشد آن را هم با اختلال روبرو می کنند. شما به محض اینکه این نوع از بیماری ها را درون نهال مشاهده کردید باید با استفاده از انواع کود و سموم آن را از بین ببرید. در این صورت نهال یکبار دیگر جان می گیرد و آفات تشکیل شده روی آن هم از بین می روند.

برای ورود به کانال تلگرام کلیلک کنید