نهالستان سیروس دماوند

آدرس نهالستان: دماوند جاده فیروزکوه اولین دوربرگردان نبش اردوگاه مصطفی خمینی - سیروس افکاری 09122127698 ، 02176308102
خانه / نهال / نهال گیلاس خوشه ای رژینا

نهال گیلاس خوشه ای رژینا

ویژگی‌های گیلاس خوشه‌ای رژینا :
گیلاس خوشه‌ای رژینا (Prunus Avium Regina)یکی از ارقام تجاری می‌باشد و به دلیل تولید محصول خوشه‌ای صرفه اقتصادی خوبی دارد و پر بازده است، از این رو برای افرادی که به دنبال کسب درآمد و کسب سود از تولید گیلاس می‌باشند خرید نهال گیلاس خوشه‌ای رژینا توصیه می‌شود. نهال گیلاس خوشه‌ای رژینا از ارقام وارداتی است که به صورت اصلاح شده بر پایه‌های آلبالو تلخه- -آلبالو گیسی-مهلب گزیلا 6 بدست می‌آید.

این رقم گیلاس قرمز پررنگ دم کوتاه و میان رس است که زمان گلدهی آن نیمه‌ی اول فروردین بوده که در اواسط خرداد به بار می‌نشیند. عمر اقتصادی آن ۳۰ ساله است و دو سال بعد از کاشت محصول‌دهی آن آغاز می‌شود. گیلاس خوشه‌ای رژینا در اکثر مناطق قابل رشد است با این حال در مناطق کوه پایه و یا بستر شنی رشد بالایی دارد و در این شرایط میوه با کیفیت مطلوب تولید می‌شود از این رو به باغدارانی که می‌توانند بستر شنی را برای رشد گیلاس فراهم نمایند گیلاس خوشه‌ای رژینا به شدت توصیه می‌شود. از دیگر ویژگی‌های این رقم این است که در برابر ترک خوردگی میوه مقاوم و در مناطق سردسیر بهتر از رقم‌های دیگر رشد می‌‌کند.

 

شاخ و برگ آن از برگ‌های بیضی شکل و تخم مرغی تشکیل شده است که به رنگ سبز تیره است که شکوفه‌های ظریف سفید رنگ در فصل بهار آن را از بادهای شدید دور نگه می‌دارد اما در پاییز به سایه‌های نارنجی به رنگ قرمز تبدیل می‌شود و تا اولین یخبندان‌ها برگ‌های آن باقی می‌ماند. خرید نهال گیلاس های رژینا برای باغ‌های با کاشت انبوه مناسب است و فقط می‌توان آن را برای گیلاس‌های خوشمزه‌ای که تولید می‌کند پرورش داد.

یک دیگر از مواردی که در خرید نهال گیلاس خوشه‌ای رژینا باید توجه کنید این است که گیاه فوق به دلیل خصوصیت خود‌ناسازگاری برای گرده‌افشانی به شریک نیاز دارد که بهتر است انواع مختلف گیلاس را در همان نزدیکی بکارید، ترجیحاً مواردی را برای کاشت انتخاب کنید که همزمان با روژینا شکوفا می‌شوند. بهتر از در خاکی که حاصلخیزی و زهکشی بالایی دارد کاشته شود و نور آفتاب را به اندازه کافی دریافت نماید تا میوه‌های با کیفیت تولید کند.

فواید گیلاس برای حفظ سلامتی :
گیلاس یک میوه کوچک و گرد با طعمی شیرین و ملین دارای یک هسته در فصل تابستان به رنگ‌های سیاه، قرمز و زرد رنگ به بازار عرضه می‌شود که میشه گفت تقریبا همه خانواده‌ها از آن استفاده می‌کنند. این میوه کوچک دارای خواص فراوانی می‌باشد که از این رو بیشتر خانواده‌ها با خرید نهال گیلاس و کاشت آن در باغ‌های کوچک خود از این نعمت خداوند بهره‌‌مند می‌شوند. در این قسمت به چند مورد از خواص گیلاس اشاره می‌شود که بهتر است در خریداری نهال گیلاس خوشه ای رژینا به آن توجه کنید .

برای ورود به کانال تلگرام کلیلک کنید